Katarzyna Batkowska

Przebarwienia na skórze – jak się ich pozbyć?

przebarwienia

Przebarwienia mają różne przyczyny. Często odpowiada za nie nadmierna ekspozycja na słońce i brak ochrony UV. Doradzamy, jakie są skuteczne metody walki z tym problemem.

Przebarwienia – przyczyny

Plamy pigmentacyjnie – jak sama nazwa wskazuje – są związane z pigmentem w naszej skórze, czyli melaniną. Gdy produkcja melaniny ulega zachwianiu lub zgromadzi się nadmiernie na danym obszarze, powstają właśnie niechciane przebarwienia. Na to zjawisko mogą mieć wpływ również zaburzenia hormonalne, ciąża, niektóre choroby czy przyjmowane leki, w tym antykoncepcja. Ogromne znaczenie ma także wspomniane wcześniej opalanie i nieodpowiednia ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Stąd tak ważna jest profilaktyka, stosowanie odpowiednich kosmetyków i unikanie długiego przebywania na pełnym słońcu.

Co jednak, jeśli już zauważymy u siebie przebarwienia? Jest kilka sposobów ich likwidacji. Najskuteczniejsze są oczywiście metody profesjonalne – indywidualnie dopasowane zabiegi gabinetowe. Dobiera się je po konsultacji kosmetologicznej zależnie od rodzaju problemu, rozległości zmian, a także innych czynników.

Usuwanie przebarwień w gabinecie

Najskuteczniejszy sposób redukcji plam pigmentacyjnych o wielorakim podłożu to zabiegi z zakresu laseroterapii. Zwykle wykonuje się je w sezonie jesiennym, gdy nasłonecznienie jest już mniejsze. Najlepsze efekty przynosi seria zabiegów, a ich liczbę indywidualnie ustala specjalista. Jednak przed podjęciem decyzji o takim leczeniu warto zorientować się, jakim urządzeniem będzie wykonywana procedura. Wbrew pozorom laser laserowi nierówny i nie każdy ma jednakowe parametry, a tym samym – przyniesie pożądany efekt.

Jaki laser na przebarwienia warto wybrać

Jednym z nowocześniejszych urządzeń do usuwania przebarwień jest np. platforma Alma Harmony XL PRO. To innowacyjny model, który obsługuje kilka technologii świetlnych i laserowych. Ma tę zaletę, że posiada wielozadaniowe głowice, więc w rękach dobrego i doświadczonego kosmetologa może przynieść naprawdę doskonałe rezultaty.

Alma Harmony XL PRO ma tę przewagę, że łączy technologie, więc jest multifunkcyjny. Potrafi rozwiązać naprawdę wiele problemów estetycznych, nawet podczas jednej sesji. Odpowiadają za to wspomniane wymienne głowice. Na przykład głowica Nd:YAG 1064 ClearLift daje możliwość wykonywania zabiegów frakcyjnych nieablacyjnych. Przypominają one działaniem mocny peeling chemiczny. Likwidują nie tylko płytkie, lecz także głębsze zmiany pigmentacyjne, nie uszkadzając przy tym naskórka. Co za tym idzie – terapia ta nie boli, nie wymaga rekonwalescencji i jest doskonała do wrażliwych okolic. Przy okazji ClearLift wpływa też rewelacyjnie na przebudowę skóry (nieablacyjny lifting twarzy), poprawia jej kondycję, wygładza i zagęszcza ją.

Inna głowica stosowana do zabiegów likwidacji przebarwień skóry twarzy, szyi i dekoltu to Dye-VL, czyli połączenie leczenia laserowego i IPL o wysokiej energii impulsu. Wykorzystuje ona trzy filtry, koncentrując światło w jednym zakresie. Taka moc jest idealna do usuwania melasmy, zmian pigmentacyjnych, rumienia oraz zaburzeń naczyniowych skóry. Efekt wyrównanego kolorytu jest widoczny już po pierwszym zabiegu, a okres rekonwalescencji wynosi około trzech dni.

Ostatnia głowica przeznaczona do redukcji przebarwień z platformy Alma Harmony XL PRO to laser frakcyjny erbowo-yagowy iPixel. Wykorzystuje on zjawisko termicznego, kontrolowanego uszkodzenia skóry, w wyniku czego tkanka ulega przebudowie, powstają nowe włókna kolagenu i elastyny. W konsekwencji koloryt się ujednolica, zmiany pigmentacyjne stają się mniej widoczne, a dodatkowo stopniowo zwiększa się napięcie i elastyczność skóry.

Każda z wymienionych technologii bazuje na innym nowoczesnym rozwiązaniu. Jaki z tego wniosek? Niezależnie od rodzaju i podłoża czy głębokości przebarwień ta platforma laserowa dostosuje się do Ciebie i skutecznie zniweluje Twój problem.

Udostępnij:
Call Now Button