Katarzyna Batkowska

Odmładzanie skóry bez skalpela

laserowe odmładzanie skóry

Walka z oznakami upływu czasu nie musi wiązać się od razu z mocno inwazyjnymi procedurami. Podpowiadamy, które zabiegi wygładzą oraz ujędrnią skórę bez chirurgii.

Gdy skóra zaczyna się starzeć

Pierwsze zmarszczki, mniej elastyczna skóra, pozbawiona młodzieńczego blasku i gęstości to problemy mogące wystąpić już po 30. roku życia. Tak naprawdę biologiczny proces starzenia skóry rozpoczyna się nawet kilka lat wcześniej, a wszystko za sprawą kolagenu. Gdy tej substancji ubywa, skóra traci dawną sprężystość, a przez to pogarsza się jej kondycja. Pojawiają się bruzdy, ubytki, widać efekty działania grawitacji, tracimy regularny owal twarzy. Co wtedy? Wówczas z pomocą przychodzą nam innowacyjne technologie, które potrafią całkowicie odmienić nasze ciała – skutecznie i oczywiście bez skalpela!

Laserowy lifting

Jest wiele zabiegów i terapii pomagających zachować młody wygląd na dłużej. Jednak ostatnio coraz popularniejsze jest laserowe odmładzanie skóry. Platformy laserowe do tego typu terapii są obecnie naprawdę doskonałej jakości i wykazują wysoką skuteczność działania. Ale pod warunkiem oczywiście, że są certyfikowane i korzysta z nich doświadczony profesjonalista (kosmetolog lub lekarz).

Co mamy do wyboru, jeśli chodzi o zabiegi laserowego odmładzania? Technologii jest wiele, zależnie od potrzeb i oczekiwań można poddać się np. termoliftingowi NIR. Polega on na zagęszczeniu i ujędrnieniu skóry poprzez naświetlanie światłem podczerwonym. Specjalną głowicą NIR (z ang. Near-Infrared) wprowadza się wysoką temperaturę do głębszych warstw skóry. To z kolei pobudza proces produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Konsekwencją takiego działania jest efekt zliftingowanej, gładszej i młodszej skóry. Zabieg może być stosowany zarówno przy widocznych oznakach starzenia, jak i profilaktycznie, by proces ten opóźnić. Osoby, które boją się bólu, na pewno zadowoli też fakt, że działanie termoliftingu NIR jest odczuwalne na skórze jako przyjemne, relaksujące wręcz ciepło.

Innym bardzo dobrym laserowym zabiegiem liftingującym jest ClearLift Alma Harmony XL PRO. Działa on nieco inaczej niż termolifting, ponieważ wpływa na kondycję skóry mechanicznie, a nie termicznie. Przebudowa tkanek następuje po wywołaniu mikrouszkodzeń, które gojąc się, stymulują wytwarzanie kolagenu. Tkanki obkurczają się przy tym, więc skóra się napina oraz ujędrnia. W ten sposób można nie tylko zrewitalizować cerę, lecz także przywrócić utracony owal twarzy, spłycić niektóre zmarszczki i wyrównać koloryt. Ten rodzaj zabiegu, mimo działania mechanicznego, bazuje na frakcyjnej nieablacyjnej technice. Co oznacza, że nie uszkadza zewnętrznego naskórka – jest zatem bezbolesny (kolejna zaleta).

Laserowy lifting skóry możemy wykonać także innym urządzeniem – iPixel. Zabieg taki nosi nazwę iPixel Thermal i ma za zadanie przebudować tkanki, by były jędrniejsze i elastyczniejsze. Subablacyjny laser erbowo-yagowy wykorzystuje energię cieplną, by stymulować nowe fibroblasty i włókna kolagenowe, a jednocześnie nie niszczy naskórka. Działa bardzo precyzyjnie na konkretny obszar, który potem stopniowo zyskuje korzystniejszy wygląd (proces przebudowy postępuje w czasie). Co ważne, taka terapia odmładza skutecznie i naturalnie – ze względu na zapoczątkowaną i narastającą produkcję kolagenu w skórze. A przy tym nie wiąże się z nią długa rekonwalescencja czy ból podczas samego zabiegu.

Wszystkie zabiegi wykonuje się w ustalonych ze specjalistą seriach – wtedy terapia gwarantuje najlepsze rezultaty. Ale warto, bo efekty bywają naprawdę porównywalne z inwazyjnymi zabiegami – ale… bez inwazji.

Udostępnij:
Call Now Button