Gabinet Kosmetyczny Katarzyna Batkowska

Zamów bon upominkowy on-line

Odmładzanie skóry bez skalpela

laserowe odmładzanie skóry

Walka z oznakami upływu czasu nie musi wiązać się tylko z chirurgicznymi procedurami. Podpowiadamy, które zabiegi mogą inaczej pomóc odmłodzić skórę.

Gdy skóra zaczyna się starzeć

Pierwsze zmarszczki, mniej elastyczna skóra, pozbawiona młodzieńczego blasku i gęstości to problemy mogące wystąpić już po 30. roku życia. Tak naprawdę biologiczny proces starzenia skóry rozpoczyna się nawet kilka lat wcześniej, a wszystko za sprawą kolagenu. Gdy tej substancji ubywa, skóra traci dawną sprężystość, a przez to pogarsza się jej kondycja. Pojawiają się bruzdy, ubytki, widać efekty działania grawitacji, tracimy regularny owal twarzy. Co wtedy? Wówczas z pomocą przychodzą nam różne technologie, które potrafią poprawić wygląd naszych ciał – bez skalpela!

Laserowy lifting

Jest wiele zabiegów pomagających zachować młody wygląd na dłużej. Jednak ostatnio coraz popularniejsze jest laserowe odmładzanie skóry. Platform laserowych do tego typu terapii jest na rynku wiele. A niektóre są naprawdę nowoczesne i wysokiej jakości oraz dysponują bardzo dobrymi parametrami – a co za tym idzie, potrafią wykazywać się dużą skutecznością. Podstawowym wyznacznikiem jakości takiego zabiegu jest to, że dane urządzenie spełnia warunki bezpieczeństwa, ma certyfikat i operuje nim doświadczony profesjonalista (kosmetolog lub lekarz). Oczywiście musimy też być zakwalifikowani do danej terapii.

Co mamy do wyboru, jeśli chodzi o zabiegi laserowego odmładzania? Technologii jest wiele, zależnie od potrzeb i oczekiwań można poddać się np. termoliftingowi z podczerwienią. Polega on na zagęszczeniu i ujędrnieniu skóry poprzez naświetlanie światłem podczerwonym. Specjalną głowicą wprowadza się wysoką temperaturę do głębszych warstw skóry. To z kolei pobudza proces produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra może zyskać ujędrnienie, uelastycznienie oraz odmłodzenie. Zabieg może być stosowany zarówno przy widocznych oznakach starzenia, jak i profilaktycznie, by proces ten opóźnić. Osoby, które boją się bólu, na pewno zadowoli też fakt, że działanie termoliftingu z użyciem podczerwieni jest odczuwalne na skórze jako przyjemne, relaksujące wręcz ciepło.

Efekt odmłodzenia oraz lekkiego liftingu może dać laser frakcyjny nieablacyjny. Działa on nieco inaczej niż termolifting z podczerwienią, ponieważ wpływa na kondycję skóry mechanicznie, a nie termicznie. Przebudowa tkanek następuje po wywołaniu mikrouszkodzeń, które gojąc się, stymulują wytwarzanie kolagenu. Tkanki obkurczają się przy tym, więc skóra się napina oraz ujędrnia. W ten sposób można nie tylko zrewitalizować cerę, lecz także wpłynąć korzystnie na utracony owal twarzy, spłycić niektóre zmarszczki i wyrównać koloryt. Ten rodzaj zabiegu, mimo działania mechanicznego, bazuje na frakcyjnej nieablacyjnej technice. Co oznacza, że nie uszkadza zewnętrznego naskórka – jest zatem bezbolesny (kolejna zaleta).

Laserowy lifting skóry możemy wykonać także inną technologią: subablacyjnym laserem erbowo-yagowym. Ma on za zadanie przebudować tkanki, by były jędrniejsze oraz elastyczniejsze, i w tym celu wykorzystuje energię cieplną, by stymulować nowe fibroblasty i włókna kolagenowe, jednocześnie nie niszcząc naskórka. Działa precyzyjnie na konkretny obszar, który potem stopniowo zyskuje korzystniejszy wygląd (proces przebudowy postępuje w czasie). Co ważne, taka terapia odmładza subtelnie i naturalnie – ze względu na zapoczątkowaną i narastającą produkcję kolagenu w skórze. A przy tym z reguły nie wiąże się z nią długa rekonwalescencja czy ból podczas samego zabiegu.

Wszystkie zabiegi powinny być wykonane po szczegółowym wywiadzie, aby wykluczyć przeciwwskazania, oraz w ustalonych ze specjalistą seriach – wtedy terapia pozwoli osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty.

Udostępnij:
Call Now Button