Gabinet Kosmetyczny Katarzyna Batkowska

Zamów bon upominkowy on-line

Laserowe usuwanie tatuażu

laserowe usuwanie tatuażu Kielce

Tatuaż to dla niektórych kaprys, modny detal, dla innych – ważny symbol. Bez względu na znaczenie może przyjść moment, że chcemy się go pozbyć. Co wtedy? Czy warto postawić na laseroterapię?

Tatuaże do niedawna były ozdobami uznawanymi za trwałe i niezbywalne. Wraz z rosnącą popularnością zaczęto też zastanawiać się nad tym, jak usuwać te wzory, które już się znudziły, zdezaktualizowały lub zwyczajnie tatuażyście nie wyszły. Szukając rozwiązań, wypróbowano technologię laserową, która okazała się skuteczna oraz trwała. Jednak, żeby laser usunął tatuaż, musi być spełnionych kilka warunków.

Dobry laser w dobrych rękach

Po pierwsze, zabieg powinno się wykonywać profesjonalnie: u osoby mającej doświadczenie w tym temacie i pracującej na odpowiednim urządzeniu. Po drugie, jeśli zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu, laser usuwający tatuaże musi być certyfikowany, zachowywać standardy bezpieczeństwa i mieć przeznaczenie do tego konkretnego celu, czyli dysponować właściwymi parametrami. Wiązka laserowa ma wnikać na tyle głęboko, by dotrzeć do pigmentu i móc go skutecznie rozbić. To bardzo ważne – od tego zależy powodzenie zabiegu. Laserem często wykorzystywanym w takim procesie jest laser neodymowo-yagowy z technologią Q-switch. Niektóre głowice tego typu emitują bardzo krótkie impulsy o długości fali 1064 nm i 532 nm. Dzięki temu potrafią działać w głębszych partiach skóry. Umiejscowione tam cząsteczki barwnika wchłaniają energię lasera, potem ulegają rozbiciu i zostają usunięte w procesie fagocytozy.

Ważne kwestie

Doświadczony specjalista i dobry laser to oczywiście podstawa w skutecznym usuwaniu tatuażu. Jednak są też pewne kwestie wpływające na całą procedurę zabiegową, o których warto wiedzieć. Zwykle satysfakcjonujący efekt laseroterapii wymaga paru wizyt w gabinecie. Liczba sesji jest indywidualna dla każdego Klienta, ponieważ zależy od kilku czynników: jak duży jest tatuaż, w jaki sposób go wykonano, gdzie jest umiejscowiony, jakim rodzajem barwnika został zrobiony, a także jaki stopień nasycenia posiada. Im większe, barwniejsze i bardziej amatorskie dzieło, tym więcej etapów jego usunięcia. Jednak (dosłownie) za żadną cenę nie należy iść tu na skróty. Każda próba nieprofesjonalnego usuwania ozdoby może – w najlepszym wypadku – wydłużyć i skomplikować procedurę, a w najgorszym – zakończyć się groźnym powikłaniem. Cierpliwość w tym przypadku naprawdę się opłaca.

Ile trwa proces

Jak wyżej wspomniano, usuwanie tatuażu to nie jest jednorazowy zabieg, a proces zależny od różnych aspektów. Każdy tatuaż wymaga indywidualnego podejścia, więc i terapia laserowa składa się z indywidualnie ustalanego planu. Dlatego podczas wstępnej konsultacji omawiamy przebieg procedury. Pozwala to zorientować się, jak będzie ona wygląda, jak długo potrwa i jakie będą związane z tym koszty. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że zazwyczaj proces obejmuje od 2 do 8 wizyt w odstępie 6 do 8 tygodni.

Udostępnij:
Call Now Button