Katarzyna Batkowska

Laserowe usuwanie tatuażu

laserowe usuwanie tatuażu Kielce

Tatuaż to dla niektórych kaprys, modny detal, dla innych – ważny symbol. Bez względu na znaczenie może przyjść moment, że chcemy się go pozbyć. Co wtedy? Czy warto postawić na laseroterapię?

Tatuaże do niedawna były ozdobami uznawanymi za trwałe i niezbywalne. Wraz z rosnącą popularnością zaczęto też zastanawiać się nad tym, jak usuwać te wzory, które już się znudziły, zdezaktualizowały lub zwyczajnie tatuażyście nie wyszły. Szukając rozwiązań, wypróbowano technologię laserową, która okazała się bardzo skuteczna. Jednak, żeby laser usunął tatuaż, musi być spełnionych kilka warunków.

Dobry laser w dobrych rękach

Po pierwsze: zabieg powinno się wykonywać profesjonalnie: u osoby mającej doświadczenie w tym temacie i pracującej na odpowiednim urządzeniu. Po drugie: laser usuwający tatuaże musi być certyfikowany i przeznaczony do tego konkretnego celu, czyli dysponować właściwymi parametrami. Wiązka laserowa ma przecież wnikać na tyle głęboko, by dotrzeć do pigmentu i móc go rozbić. To bardzo ważne – od tego zależy powodzenie, a także bezpieczeństwo zabiegu. Na przykład Alma Harmony XL PRO Q-switch® Nd:YAG 1064 nm (jeden z najlepszych obecnie laserów do usuwania tatuażu) emituje bardzo krótkie impulsy o długości fali 1064 nm i 532 nm. Dzięki temu potrafią one działać w głębszych partiach skóry. Umiejscowione tam cząsteczki barwnika wchłaniają energię lasera, potem ulegają rozbiciu i zostają usunięte w procesie fagocytozy. Bezpiecznie oraz skutecznie.

Ważne kwestie

Doświadczony specjalista i dobry laser to oczywiście podstawa w skutecznym usuwaniu tatuażu. Jednak są też pewne kwestie wpływające na całą procedurę zabiegową, o których warto wiedzieć. Zwykle satysfakcjonujący efekt laseroterapii wymaga paru wizyt w gabinecie. Liczba sesji jest indywidualna dla każdego pacjenta, ponieważ zależy od kilku czynników: jak duży jest tatuaż, w jaki sposób go wykonano, gdzie jest umiejscowiony, jakim rodzajem barwnika został zrobiony, a także jaki stopień nasycenia posiada. Im większe, barwniejsze i bardziej amatorskie dzieło, tym więcej etapów jego usunięcia. Jednak (dosłownie) za żadną cenę nie należy iść tu na skróty. Każda próba nieprofesjonalnego usuwania ozdoby może – w najlepszym wypadku – wydłużyć i skomplikować procedurę, a w najgorszym – zakończyć się groźnym powikłaniem. Cierpliwość w tym przypadku naprawdę się opłaca.

Ile trwa proces

Jak wyżej wspomniano, usuwanie tatuażu to nie jest jednorazowy zabieg, a proces zależny od różnych aspektów. Każdy tatuaż wymaga indywidualnego podejścia, więc i terapia laserowa składa się z indywidualnie ustalanej serii wizyt. Dlatego podczas wstępnej konsultacji omawiamy przebieg procedury. Pozwala to zorientować się, jak będzie ona wyglądać i jak długo potrwa. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że zazwyczaj proces obejmuje od dwóch do ośmiu wizyt w odstępie sześciu do ośmiu tygodni.

Udostępnij:
Call Now Button