Gabinet Kosmetyczny Katarzyna Batkowska

Zamów bon upominkowy on-line

Zabiegi na bazie ksantohumolu – rewolucja w profesjonalnej pielęgnacji skóry

ksantohumol

30-krotnie silniejszy antyoksydant niż witamina C, a w dodatku pozyskiwany całkowicie naturalnie. Ksantohumol podbija rynek beauty, a kosmetyki i terapie z jego użyciem to prawdziwy przełom w pielęgnacji skóry!

Czym jest Ksantohumol?

Ksantohumol stanowi najsilniejszy jak dotąd flawonoid wykazujący działanie antyoksydacyjne. Pochodzi z natury i występuje w kwitnącym chmielu. Mimo to dopiero niedawno naukowcom udało się odkryć odpowiedni sposób syntezy tego składnika. Dzięki metodzie, opracowanej przez polskich naukowców współpracujących z DermoTech Beauty, ksantohumol można teraz stosować w niezwykle skutecznych formułach kosmetycznych.

Na czym polega innowacyjność tej substancji?

Rosnąca popularność ksantohumolu wynika przede wszystkim z jego rewelacyjnych właściwości oksydacyjnych, ponieważ zdecydowanie przewyższa w tym aspekcie witaminę C. Jest 30 razy silniejszy niż kompleksy z nią, dlatego o wiele skuteczniej radzi sobie w przypadku stresu oksydacyjnego i z jego działaniem na naszą skórę.

Ksantohumol sprawia, że nie dochodzi do pewnych zmian w białkach, które są podstawowym budulcem naszej skóry. Chodzi przede wszystkim o zapobieganie procesom utleniania oraz modyfikacji aminokwasów. Kompleks wpływa też korzystnie na budowę płaszcza hydrolipidowego. W praktyce dzięki niezwykłym własnościom ksantohumolu terapie z jego użyciem mają szerokie zastosowanie i bardzo wysoką skuteczność, zwłaszcza jeśli chodzi o profilaktykę przeciwstarzeniową oraz pielęgnację skóry problematycznej.

Działanie przeciwstarzeniowe

Ksantohumol skutecznie hamuje działanie metaloproteinaz, spowalniając tym samym proces starzenia. Metaloproteinazy są odpowiedzialne m.in. za rozkład kolagenu, elastyny i fibronektyny. Jednocześnie ksantohumol chroni skórę przed fotostarzeniem, ponieważ zmniejsza negatywne skutki oddziaływania promieniowania UV.

Działanie rozjaśniające

Ksantohumol wpływa na procesy prowadzące do powstawania przebarwień na skórze. Hamuje on wydzielanie niektórych cytokin i przyczynia się tym samym do rozjaśnienia istniejących już zmian, a także uniemożliwia pojawienie się nowych przebarwień oraz redukuje zaczerwienienie skóry.

Działanie antybakteryjne

Kompleks ma silne działanie bakteriobójcze, np. hamuje wzrost bakterii odpowiedzialnych za ropne zakażenia skóry. Dzięki tej własności składnik ten przyczynia się do efektywnej pielęgnacji skóry problematycznej, np. z trądzikiem pospolitym oraz różowatym.

Poprawa mikrokrążenia skórnego

Ksantohumol stymuluje mikrokrążenie skóry, co pomaga usuwać toksyny i sprzyja lepszej regeneracji tkanek oraz ich odżywieniu. Mocniejsze ukrwienie skóry sprawia, że następuje poprawa jej wyglądu.

Jakie produkty i zabiegi z ksantohumolem są dostępne?

Obecnie wysoce aktywny kompleks ksantohumolu jest dostępny wyłącznie w kosmetyce profesjonalnej – pionierskiej linii produktów PRO XN. To innowacyjne, autorskie terapie indywidualne, które dobiera specjalista, dopasowując je do konkretnych potrzeb skóry. Zabiegi i produkty PRO XN skupiają się przede wszystkim na wspomaganiu profilaktyki problemów skórnych oraz niwelowaniu oznak przedwczesnego starzenia. Preparaty PRO XN pozwalają osiągać rewelacyjne efekty, ponieważ bazują na unikalnym składzie: wspomnianym kompleksie ksantohumolu, a także innych wysoce aktywnych substancjach, niespotykanym nigdzie indziej. Ta mieszanka ma udowodnioną gwarancję skuteczności, więc za tego rodzaju profesjonalną pielęgnację skóra z pewnością szybko odpłaci się pięknym i młodszym wyglądem.

Udostępnij:
Call Now Button