Gabinet Kosmetyczny Katarzyna Batkowska

Zamów bon upominkowy on-line

Mezoterapia mikroigłowa – to musisz wiedzieć!

mezoterapia mikroigłowa Kielce Katarzyna Batkowska

Frakcyjne mikronakłuwanie skóry jest obecnie jednym z popularniejszych zabiegów kosmetologicznych. Dowiedz się więcej o nim i jego możliwych efektach!

Urządzenia zabiegowe

W naszym gabinecie obserwujemy, jak popularność mezoterapii mikroigłowej rośnie z roku na rok. Klienci cenią sobie tę procedurę z wielu powodów, w tym za wszechstronność. Jednak zanim decyzja o wykonaniu zabiegu zostanie podjęta, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które wpływają na rezultaty i przebieg terapii.

Po pierwsze, zabieg wykonywany jest specjalnie zaprojektowanym do tego urządzeniem. Jest to poręczny tak zwany pen. Mezoterapię można wykonać różnymi penami, bo przyrządów tego typu jest na rynku wiele. Tyle że pen penowi nierówny. Modele mogą różnić się od siebie nieraz naprawdę znacząco: przede wszystkim pod kątem technologicznym. A co za tym idzie – także jakością i efektem zabiegów wykonanych z ich użyciem. Im nowocześniejszy typ, tym jego działanie jest lepsze, bardziej komfortowe dla Klientów, a także bezpieczniejsze. Dlatego jeśli zależy Ci na jak najlepszym rezultacie oraz jak najmniejszym ryzyku, mezoterapia mikroigłowa musi być przeprowadzona profesjonalnie i naprawdę dobrym sprzętem.

Obecnie najnowocześniejsze peny do frakcyjnego mikronakłuwania skóry bazują na systemie pulsacyjnych igieł, które mogą wykonać nawet ponad 1900 nakłuć na sekundę. Dlaczego to jest takie ważne? Bo im więcej nakłuć w krótszym czasie, tym szybszy, bardziej skuteczny i komfortowy zabieg. Nowoczesne modele dysponują również specjalnymi technologiami odpowiadającymi np. za dobór parametrów podczas terapii. Ważne, żeby np. taka opcja pozwala urządzeniu wygenerować możliwie największą dostępną liczbę nakłuć na sekundę.

Bezpieczeństwo

Jak każdy zabieg gabinetowy również mezoterapia powinna zachowywać wszystkie wymagane standardy bezpieczeństwa. Zatem przy decyzji o zabiegu polecamy sprawdzić, jakie parametry posiada pen, którym będzie wykonane mikronakłuwanie, czy jest odpowiednio certyfikowany oraz czy w czasie terapii zostanie zachowana właściwa sterylność. Sterylność zabiegową podnosi np. system wymiennych kartridży, które podczas każdej wizyty wykorzystuje się tylko raz. Warto też dopytać, jaki rodzaj igieł jest umieszczony w kartridżu (czy są np. z molibdenu, cenionego w chirurgii metalu, i czy nie zawierają chromu ani niklu, na które wiele osób bywa uczulonych). Poza tym im cieńsze igły, tym większy komfort podczas nakłuwania. Jeśli zależy nam przy tym na leczeniu delikatnych okolic twarzy lub ciała (np. oczu, ust), pen powinien działać bardzo precyzyjnie i obsługiwać kilka faz. Wtedy łatwiej kontrolować mikronakłuwanie.

Potencjalne efekty

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w penach do mezoterapii mikroigłowej służą przede wszystkim do tego, aby efekt zabiegu był możliwie jak najlepszy. Mikrourazy skóry, które wywołuje się podczas terapii, mają za zadanie wpłynąć na naturalne procesy ludzkiego organizmu, a dokładniej, na zdolność naszej skóry do fizjologicznej produkcji włókien kolagenowych. Pobudzone komórki przebudowują strukturę skóry, czyniąc ją gęstszą, elastyczniejszą, gładszą – po prostu piękniejszą. Stymulacja kolagenu i przebudowa tkanek służą również do zmniejszenia widoczności przebarwień, blizn oraz rozstępów.

Mikrourazy, oprócz wspomnianej funkcji stymulującej, odgrywają jeszcze jedną rolę. Podczas procedury mikronakłuwania frakcyjnego stosuje się też specjalne jednorazowe ampułki. To profesjonalne preparaty z różnymi substancjami aktywnymi. Każda z ampułek ma określone działanie, a ich dobór jest indywidualny i odbywa się według wskazań osoby wykonującej mezoterapię. Pen przygotowuje skórę do przyjęcia składników aktywnych, a one wnikają głęboko i zwiększają efekty terapii. Można zatem podczas serii zabiegów uzyskać wiele korzyści, np. spłycić zmarszczki, zagęścić, pogrubić, odmłodzić oraz odżywić skórę, zredukować blizny po trądziku, urazach i oparzeniach, rozstępy oraz przebarwienia, ograniczyć widoczność rozszerzonych porów, ujednolicić koloryt skóry, a nawet zmniejszyć łysienie.

I choć trzeba mieć na uwadze, że rezultaty są zawsze zależne od indywidualnych czynników, a przede wszystkim – potrzeb i stanu skóry Klienta, jest to zabieg wszechstronny. A jeśli wykona go odpowiednio naprawdę doświadczona osoba z użyciem urządzenia wysokiej jakości, można zyskać poprawę kondycji oraz wyglądu skóry tam, gdzie tego potrzeba.

Udostępnij:
Call Now Button