Gabinet Kosmetyczny Katarzyna Batkowska

Zamów bon upominkowy on-line

Laser Alma Harmony XL PRO

Laser Alma Harmony XL PRO to platforma laserowa najnowszej generacji, stanowiąca rozwiązanie wielu różnych problemówestetycznych i dermatologicznych. Produkt stworzyła izraelska firma Alma Lasers, a jego innowacyjność polega na tym, że obsługuje ono kilka typów zaawansowanych technologii laserowych i innych źródeł światła. Harmony XL PRO jest dzięki temu bardzo wszechstronnym narzędziem, ponieważ pozwala łączyć kilka technik naraz podczas jednej procedury zabiegowej, co zdecydowanie zwiększa skuteczność zabiegów.

Głowica I

DYE-VL

Alma Harmony XL PRO Dye-VL – skuteczna, mało inwazyjna i bezpieczna metoda odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni oraz usuwania przebarwień, a także widocznych zmian naczyniowych. Spłyca drobne zmarszczki, poprawia gęstość i jędrność skóry, a także wyrównuje jej koloryt.

Technologia Dye-VL stanowi połączenie cech leczenia laserowego i IPL o wysokiej energii impulsu i krótkim czasie jego ekspozycji. Wykorzystuje ona moc trzech filtrów, koncentrując światło w jednym zakresie.

Terapia z użyciem Dye-VL przynosi znakomite efekty w przypadku zaburzeń naczyniowych skóry. Po wykonaniu zabiegu laserowego obszary z przebarwieniami ulegają złuszczeniu, później zaś następuje silne obkurczenie poszerzonych naczyń krwionośnych oraz ujędrnienie skóry. Co istotne, lifting dokonuje się bez użycia skalpela, więc polecany jest zwłaszcza osobom, które cenią mało inwazyjne metody odmładzania.

Technologia Dye-VL – wskazania:
– zmiany naczyniowe
– zmiany pigmentacyjne
– melasma
– trądzik różowaty
– utrata gęstości i jędrności skóry

Zabieg trwa 10-60 minut, w zależności od obszaru, na którym jest wykonywany. Zalecana liczba zabiegów jest ustalana wedługindywidualnych potrzeb – najczęściej jest to 3-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni (zależnie od wskazań).

Głowica II

Alma Harmony XL PRO Nd:YAG 1064 nm Long Pulse – jeden z najlepszych i najnowocześniejszych laserów do usuwania zmian naczyniowych. Zabieg z jego zastosowaniem polecany jest osobom, które pragną pozbyć się nieestetycznych rozszerzonych naczyń krwionośnych zlokalizowanych na twarzy i ciele (np. na nogach).

Procedura laserowego zamykania naczynek polega na uszkodzeniu termicznym naczynia, koagulacji krwi i celowego przerwania ścian naczyń. Technologia ta przeznaczona jest do redukcji zmian naczyniowych klasy I (czerwone – bogate w oksyhemoglobinę teleangiektazje) i zmian klasy II (głębszych, niebieskich zmian naczyniowych).

Głowica wyposażona jest w system chłodzący, co redukuje znacznie odczucia bólowe.
Zabieg ten nie wymaga okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po wizycie może jedynie wystąpić lekkie zaczerwienienie bądź obrzęk.

Dla uzyskania długotrwałego rezultatu konieczne może być powtórzenie zabiegu, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Zaleca się 1-6 zabiegów w 4-tygodniowym odstępie.

Wskazania:
– zmiany naczyniowe twarzy i ciała (np. na nogach)
– naczynia rubinowe
– naczyniaki płaskie
– usuwanie owłosienia przy ciemnych fototypach
– trądzik różowaty

Ważne!

Przed przystąpieniem do laserowego zamykania naczyń na nogach zalecana jest wizyta lekarska oraz wykonanie badania USG doppler naczyń żylnych.

Głowica III

Q-switch® Nd:YAG 1064 nm – ta głowica stosowana jest do usuwania makijażu permanentnego, likwidacji różnokolorowych tatuaży, a także bardzo dobrze sprawdza się w przypadku redukcji zmian pigmentacyjnych oraz zmniejszenia widoczności blizn i rozstępów.

Zastosowanie technologii Q-switch® pozwala na trwałą, bezpieczną i skuteczną eliminację barwnika bez ryzyka uszkodzenia naskórka i powstania nieestetycznych blizn. Jest to możliwe dzięki generowanemu przez urządzenie ultrakrótkiemu impulsowi (nanosekundowemu) o długości fali 1064 nm, który ma zdolność penetracji głębszych partii skóry, gdzie pochłaniany jest przez cząsteczki barwnika. Uzyskana w ten sposób energia o niezwykle wysokiej gęstości rozbija cząstki barwnika, które następnie zostają usunięte ze skóry w procesie fagocytozy.

Aesthetic Medicine Facial Contouring with 3D Meso Threads.

Znaczący wpływ na efekty zabiegu oraz liczbę niezbędnych sesji zabiegowych mają głębokości umieszczenia oraz rodzaj barwników użytych do wykonania tatuażu lub makijażu permanentnego. W przypadku tatuaży ostateczna liczba zabiegów oraz częstotliwość ich wykonania zależna jest również od stopnia nasycenia i koloru oraz obszaru ciała, w którym tatuaże zostały wykonane. Te, które pokrywają dużą powierzchnię, usuwa się etapami. Należy także pamiętać, że tatuaże zrobione w sposóbnieprofesjonalny oraz próby ich usuwania innymi metodami mogą tylko wydłużyć czas trwania terapii.

Usunięcie tatuażu wymaga najczęściej przeprowadzenia 2-8 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Usunięcie makijażu permanentnego wymaga najczęściej przeprowadzenia 3-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Wskazania:

– usuwanie tatuaży
– usuwanie makijażu permanentnego
– głębokie zmiany pigmentacyjne typu melasma – rozstępy
– blizny

Głowica III (inna końcówka)

ClearLift – nieablacyjny lifting twarzy

ClearLift z platformy Alma Harmony XL PRO to pierwszy na rynku laser frakcyjny nieablacyjny bazujący na technologii Q-switch®. Daje on możliwość wykonywania zabiegów frakcyjnych nieablacyjnych, praktycznie bezbolesnych i z krótkim okresem rekonwalescencji.

Procedura trwa od 15 do 60 minut w zależności od obszaru. Bezpośrednio po jej zakończeniu można powrócić do aktywności życia codziennego.

Procedura trwa od 30-60 minut w zależności od obszaru. Dla najlepszego efektu zaleca się serię 4 zabiegów w odstępie 2 tygodni.

ClearLift – zalety

 •  likwiduje duże zmarszczki, kurze łapki, poprawia jakość i kondycję skóry, a także niweluje zmiany pigmentacyjne
 • dostarcza kontrolowaną ilość energii w głąb skóry, w postaci mikrokanalików (do 3 mm), bez uszkodzenia naskórka
 • jest idealny dla wrażliwej skóry okolicy oczu, szyi, ust czy dekoltu
 • gwarantuje szybkie leczenie, niewymagające znieczulenia ani okresu rekonwalescencji
 • zapewnia długo utrzymujące się efekty

Rezultaty zastosowania ClearLift są podobne do mocnego peelingu chemicznego czy resurfacingu laserowego. Podczas procedury wykonywane są kontrolowane mikrouszkodzenia w skórze właściwej. Laser ClearLift działa na nią mechanicznie, a nie jak większość laserów termicznie, nie naruszając przy tym naskórka. Proces gojenia się mikrouszkodzeń inicjuje przebudowę skóry, stymuluje powstawanie nowego kolagenu, kurczenie i napięcie tkanki – powoduje ujędrnienie i rewitalizację skóry. Wymienne, różniące się długością działania końcówki umożliwiają przenikanie światła lasera ClearLift na różnych głębokościach skóry (do 3 mm). Dzięki temu zabieg wykazuje niesamowitą skuteczność w walce z zarówno powierzchniowymi, jak i głębokimi przebarwieniami, a także zmarszczkami mimicznymi, opadającym owalem twarzy i brakiem gęstości skóry.

ClearLift wyróżnia frakcyjna technika działania, która nie powoduje ablacji skóry. Uniknięcie uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga okresu rekonwalescencji i pozwala pacjentowi szybko wrócić do codziennej aktywności. Jest zatem doskonałym zabiegiem laserowym do wrażliwych części ciała, w tym rąk, szyi, klatki piersiowej i okolicy oczu (laserowanie usuwanie zmarszczek pod oczami, na czole czy wokół ust jest znakomitą alternatywą dlaskalpela).

Zabieg nie wymaga uprzedniego przygotowania.

Wskazania do zabiegu:

 • eliminacja efektów fotostarzenia
 • przywrócenie jędrności i elastyczności skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni
 • zmarszczki na czole, w okolicach oczu
 • podkrążone oczy
 • wiotkie usta
 • przebarwienia skóry różnego pochodzenia
 • poszerzone pory

Głowica IV

Laser frakcyjny iPixel Er:YAG 2940 nm – ablacyjny resurfacing skóry, usuwanie blizn i przebarwień, peeling laserowy, redukcja zmarszczek.

Zabieg iPixel polecany jest osobom, które chcą odświeżyć skórę, poprawić jej kondycję i pozbyć się wielu problemów, jak zmarszczki czy przebarwienia. Dzięki zaawansowanej technologii możemy znacznie polepszyć strukturę i elastyczność naskórka, wygładzić go, ujednolicić jego koloryt, usunąć blizny i rozstępy.

Aesthetic Medicine Facial Contouring with 3D Meso Threads.

iPixel wykorzystuje zjawisko termicznego, kontrolowanego uszkodzenia skóry, które zmusza ją do przebudowy, w wyniku czego powstają nowe włókna kolagenu i elastyny oraz kwas hialuronowy. Urządzenie świetnie sprawdza się przy zmianach i uszkodzeniach strukturalnych skóry, przebudowując ją i stymulując powstanie nowej, zdrowej tkanki.

Pierwsze zauważalne efekty, czyli poprawa kondycji i kolorytu skóry, u większości pacjentów widoczne są już kilka dni po pierwszym zabiegu. Na przestrzeni kilku miesięcy seria zabiegów Alma Harmony XL PRO iPixel prowadzi do stopniowego zwiększenia napięcia i wygładzania skóry.

Wskazania:

 • resurfacing skóry 
 • fotostarzenie 
 • rozstępy 
 • blizny 
 • rozszerzone pory 
 • zmarszczki
 • wiotka, pozbawiona jędrności skóra

Ważne!

Skóra bezpośrednio po zabiegu jest zaczerwieniona, rumieniowi towarzyszyć może pieczenie. Tuż po wizycie pojawia się również szorstkość, suchość i uczucie ściągnięcia skóry. W ciągu kilku dni następuje złuszczanie naskórka. Brak ochrony UV może doprowadzić do powstania przebarwień w obszarach, na które wykonywany był zabieg.

Głowica V

Termolifting NIRTM to zabieg ujędrniający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. Może być także stosowany jako profilaktyka przeciwstarzeniowa u kobiet i mężczyzn.

Głowica NIRTM (Near-Infrared) wykorzystuje technologię światła podczerwonego, wprowadzając wysoką temperaturę do głębokich warstw skóry. Następuje dzięki temu skrócenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie produkcji nowego kolagenu i elastyny. W konsekwencji tego procesu skóra zagęszcza się i uelastycznia. Poprawa napięcia zauważalna jest bezpośrednio po zabiegu. Zyskujemy efekt błyskawicznego liftingu bez konieczności sięgania po metody chirurgiczne.

Wskazania:

 • utrata jędrności skóry
 • drobne i głębokie zmarszczki 
 • wiotkość skóry twarzy, szyi oraz dekoltu
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa (25-35 lat)

Zabieg nie boli, jest bardzo przyjemny. Odczuwalne podczas zabiegu ciepło relaksuje i jednocześnie intensywnie działa na skórę. NIRTM jest bezpieczny dla delikatnych obszarów, takich jak twarz (nawet powieki), szyja, dekolt. Nie wymaga okresu rekonwalescencji. Można go wykonywać o każdej porze roku i przy każdym fototypie, nawet na skórze opalonej czynaczyniowej. Zabieg przeznaczony jest dla obu płci, bez względu na rodzaj cery.

Call Now Button