Katarzyna Batkowska

Q-switch® Nd:YAG 1064 nm

Q-switch® Nd:YAG 1064 nm – głowica stosowana do usuwania makijażu permanentnego, likwidacji różnokolorowych tatuaży, bardzo dobrze sprawdza się też w przypadku redukcji zmian pigmentacyjnych oraz zmniejszenia widoczności blizn i rozstępów.

Zastosowanie technologii Q-switch® pozwala na trwałą, bezpieczną i skuteczną eliminację barwnika bez ryzyka uszkodzenia naskórka i powstania nieestetycznych blizn. Jest to możliwe dzięki generowanemu przez urządzenie ultrakrótkiemu impulsowi (nanosekundowemu) o długości fali 1064 nm, który ma zdolność penetracji głębszych partii skóry, gdzie pochłaniany jest przez cząsteczki barwnika. Uzyskana w ten sposób energia o niezwykle wysokiej gęstości rozbija cząstki barwnika, które następnie zostają usunięte ze skóry w procesie fagocytozy.

Znaczący wpływ na efekty zabiegu oraz liczbę niezbędnych sesji zabiegowych mają głębokości umieszczenia oraz rodzaj barwników użytych do wykonania tatuażu lub makijażu permanentnego. W przypadku tatuaży ostateczna liczba zabiegów oraz częstotliwość ich wykonania zależna jest również od stopnia nasycenia i koloru oraz obszaru ciała, w którym tatuaże zostały wykonane. Te, które pokrywają dużą powierzchnię, usuwa się etapami. Należy także pamiętać, że tatuaże zrobione w sposób nieprofesjonalny oraz próby usuwania innymi metodami mogą tylko wydłużyć czas trwania terapii.

Usunięcie tatuażu wymaga najczęściej przeprowadzenia 2-8 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Usunięcie makijażu permanentnego wymaga najczęściej przeprowadzenia 3-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Wskazania:

  • usuwanie tatuaży
  • usuwanie makijażu permanentnego
  • głębokie zmiany pigmentacyjne typu melasma
  • rozstępy
  • blizny
 

Usuwanie tatuażu

Czarny lub kolorowy tatuaż do 5cm

350zł

Czarny lub kolorowy tatuaż średni od 5cm

450zł

Czarny lub kolorowy tatuaż duży od 10cm

550zł

Czarny lub kolorowy tatuaż bardo duży powyżej 20cm

1000zł

Usuwanie makijażu permanentnego

250zł

Call Now Button