Katarzyna Batkowska

Q-switch® Nd:YAG 1064 nm

Q-switch® Nd:YAG 1064 nm – głowica stosowana do usuwania makijażu permanentnego, likwidacji różnokolorowych tatuaży, bardzo dobrze sprawdza się też w przypadku redukcji zmian pigmentacyjnych oraz zmniejszenia widoczności blizn i rozstępów.

Zastosowanie technologii Q-switch® pozwala na trwałą, bezpieczną i skuteczną eliminację barwnika bez ryzyka uszkodzenia naskórka i powstania nieestetycznych blizn. Jest to możliwe dzięki generowanemu przez urządzenie ultrakrótkiemu impulsowi (nanosekundowemu) o długości fali 1064 nm, który ma zdolność penetracji głębszych partii skóry, gdzie pochłaniany jest przez cząsteczki barwnika. Uzyskana w ten sposób energia o niezwykle wysokiej gęstości rozbija cząstki barwnika, które następnie zostają usunięte ze skóry w procesie fagocytozy.

Znaczący wpływ na efekty zabiegu oraz liczbę niezbędnych sesji zabiegowych mają głębokości umieszczenia oraz rodzaj barwników użytych do wykonania tatuażu lub makijażu permanentnego. W przypadku tatuaży ostateczna liczba zabiegów oraz częstotliwość ich wykonania zależna jest również od stopnia nasycenia i koloru oraz obszaru ciała, w którym tatuaże zostały wykonane. Te, które pokrywają dużą powierzchnię, usuwa się etapami. Należy także pamiętać, że tatuaże zrobione w sposób nieprofesjonalny oraz próby usuwania innymi metodami mogą tylko wydłużyć czas trwania terapii.

Usunięcie tatuażu wymaga najczęściej przeprowadzenia 2-8 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Usunięcie makijażu permanentnego wymaga najczęściej przeprowadzenia 3-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Wskazania:

  • usuwanie tatuaży
  • usuwanie makijażu permanentnego
  • głębokie zmiany pigmentacyjne typu melasma
  • rozstępy
  • blizny
 

Laserowe zamykanie naczynek Kielce – cena, opinie

Usuwanie tatuażu

*podane ceny są cenami orientacyjnymi, ostateczną cenę podaje lekarz/ kosmetolog w trakcie konsultacji

Call Now Button