Botox Kielce

Botox jest najskuteczniejszym zabiegiem medycyny estetycznej wykorzystywanym do walki ze zmarszczkami mimicznymi. 

Zmarszczki mimiczne są wynikiem ruchów mięśni twarzy i widoczne są przede wszystkim u osób z bogatą mimiką (również u osób młodych) – szeroko uśmiechających się czy marszczących czoło. Botox działa na zmarszczki mimiczne w miejscu ich powstawania, czyli w mięśniu.

Zabiegi z użyciem botoxu polecane są na:

  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • zmarszczki pionowe między brwiami, tzw. "lwie zmarszczki"
  • zmarszczki wokół oczu,tzw. "kurze łapki"
  • bruzdy na szyi i dekolcie
  • leczenie nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp 
  • wyszczuplenie dolnej partii twarzy
  • leczenie migren czy bruksizmu – zgrzytania zębów.

 

Jak działa botoks?

Botox to nazwa toksyny botulinowej typu A, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum.

Związek ten jest neurotoksyną, która oddziałuje na układ nerwowy. Powoduje zablokowanie połączeń pomiędzy zakończeniami nerwów oraz unerwianymi przez nie mięśniami, dlatego mięsień staje się wtedy rozluźniony. Właśnie dlatego botoks jest obecnie używany w redukcji zmarszczek mimicznych, czyli tych wywoływanych przez ruchy mięśni twarzy.

Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej typu A w miejsce zmarszczki, dochodzi do jej stopniowego wygładzenia. Na efekt trzeba poczekać od 7 do 14 dni, w zależności od indywidualnych predyspozycji, w tym od wieku, stanu skóry, a także okolic, w które botoks został podany.

Botox nie daje efektu trwałego – jest on odwracalny. Dochodzi wówczas do neutralizacji toksyny, a tym samym mięsień odzyskuje swoją wcześniejszą sprawność i zmarszczka znów zaczyna być widoczna.

Czas działania botoxu wynosi do 6 miesięcy, w zależności od cech indywidualnych. Zabieg powtarza się nie częściej niż raz na 3 miesiące.