Zabieg mikropigmentacji skóry głowy to innowacyjna metoda pozwalająca na estetyczne rozwiązanie problemu łysienia u mężczyzn i kobiet. Polega ona na stworzeniu imitacji krótko ostrzyżonych włosów poprzez wprowadzenie barwnika w skórę przy użyciu profesjonalnego urządzenia z pojedynczą cienką igłą. Tylko precyzyjnie i właściwie wykonana mikropigmentacja skóry daje pełną kontrolę nad jakością zabiegu po czasie.
Mikropigmentacja skóry głowy – trwałość:
Okres trwałości pigmentu w skórze wynosi średnio 2-5 lat, ale ta liczba nie jest do dokładnego przewidzenia, ponieważ zależy od indywidualnej reakcji skóry na pigmentowanie.
Mikropigmentacja skóry głowy – czynniki mające wpływ na utrzymywanie się pigmentu w skórze:
Za pomocą mikropigmentacji skóry głowy można otrzymać kilka różnych efektów zależnie od potrzeb. Stosuje się ją, by uzupełnić braki owłosienia na całej głowie lub miejscowo, np. na jej szczycie lub w zakolach. Osoby, które mają na głowie nieco więcej włosów, mogą skorzystać z cieniowanej techniki mikropigmentacji pozwalającej na wizualne zagęszczenie dłuższych włosów. Jednak w większości przypadków Klienci decydują się na technikę krótko ściętych włosów. Dzięki temu zabiegowi możemy także kamuflować różnego rodzaju blizny, na przykład po przeszczepie czy urazie. Często podczas jednej sesji rozwiązuje się kilka problemów – np. łączy się zagęszczenie włosów po przeszczepie i ukrycie blizny powstałej w wyniku wycięcia paska z tyłu głowy, z którego pobierano włosy do przeszczepu.
Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ pozwala na kontrolę jakości pigmentu w skórze. Po czasie nie zmienia on swojego koloru, a zanika. Biorąc pod uwagę fakt, że skóra z wiekiem zmienia swoją strukturę, linia włosów opada i wskazana jest korekta kształtu fryzury, jest to najbardziej racjonalny wybór. Klient ma wówczas możliwość ponownej oceny swojej fryzury po roku lub 2 latach i naniesienia pożądanych przez siebie zmian.
Co ważne, zabieg nie wywołuje żadnych niepożądanych efektów na skórze głowy, nie szkodzi także cebulkom włosów i nie wyklucza przeszczepu włosów w przyszłości.
Należy maksymalnie ściąć włosy i utrzymywać tę długość po zabiegu, aby pigment wyglądał naturalnie. Jeśli włosy będą zbyt długie, pigment będzie wydawał się zbyt jasny i odróżni się od owłosionej skóry głowy.
Przed wykonaniem pierwszego zabiegu wykonywany jest rysunek wstępny fryzury, dopasowuje się gęstość pigmentacji, odcień pigmentu oraz kształt linii włosów tak, aby rezultat był jak najbardziej naturalny.
Zaczyna się od wykonania pigmentacji, która zagwarantuje naturalny efekt, a przy kolejnych zabiegach istnieje możliwość nasycenia koloru. Pełna procedura składa się z 2 lub 3 sesji. Między każdą z nich musi być odstęp minimum 30 dni. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszej wizycie.
Cena zabiegu jest uzależniona od wielkości pigmentowanej powierzchni.
Mikropigmentacja skóry głowy – cena od 2000 zł (w zależności od powierzchni).