Do usuwania makijażu permanentnego i likwidacji różnokolorowych tatuaży stosujemy w gabinecie laser neodymowo-yagowy z technologią Q-switch. Głowica ta sprawdza się też w przypadku redukcji zmian pigmentacyjnych oraz zmniejszenia widoczności blizn i rozstępów.
Zastosowanie lasera neodymowo-yagowego Q-switch, emitującego fale o długości 1064 nm i 532 nm, wykazuje skuteczność w przypadku chęci trwałej eliminacji barwnika. Pracujemy z jednym z najnowszych, certyfikowanych modeli, spełniającym standardy bezpieczeństwa i dającym możliwość pracy bez ryzyka uszkodzenia naskórka lub powstania nieestetycznych blizn. A wszystko dzięki generowanemu przez urządzenie ultrakrótkiemu impulsowi (nanosekundowemu) o długości fali 1064 nm i 532 nm oraz zdolności penetracji głębszych partii skóry, gdzie pochłaniany jest przez cząsteczki barwnika. Uzyskana w ten sposób energia o wysokiej gęstości rozbija cząstki barwnika, które następnie zostają usunięte ze skóry w procesie fagocytozy.
Usunięcie tatuażu wymaga najczęściej przeprowadzenia 2-8 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Usunięcie makijażu permanentnego wymaga najczęściej przeprowadzenia 3-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Liczby te dostosowuje się do każdego Klienta osobno w trakcie wizyt.
Wskazania:
Warto pamiętać, że rezultaty każdej procedury gabinetowej są zależne od indywidualnych czynników i u każdego Klienta mogą być one różne, a o przeciwwskazaniach / ewentualnych skutkach pozabiegowych informuje kosmetolog w czasie wizyty.
Drugą metodą usuwania makijażu permanentnego jest remover.
Remover to płyn kwasowy lub bezkwasowy służący do usuwania makijażu permanentnego. Jego zadaniem jest wyciągnięcie barwnika na powierzchnię skóry w postaci strupka. Substancja reaguje na każdy pigment bez względu na jego kolor, co jest istotną informacją, gdy mamy do czynienia z makijażem permanentnym pokrytym kamuflażem, czyli jasnym kolorem (dwutlenek tytanu).
Po zabiegu mogą pojawić się:
Po zabiegu należy: