Katarzyna Batkowska

Usuwanie makijażu permanentnego

W naszym gabinecie stosujemy dwie metody usuwania makijażu permanentnego. Jedną z nich jest wykorzystanie lasera neodymowo-yagowego Q-switch® Nd:YAG.

Miejsce poddane działaniu lasera bezpośrednio po zabiegu staje się białe, po niedługim czasie ulega zaczerwienieniu, może wystąpić również obrzęk, który samoistnie zanika po 2-3 dniach. Podczas kolejnych sesji zabiegowych proces powtarza się aż do osiągnięcia zadowalających dla Klientki efektów. Zabieg powtarzamy po ok. 4-6 tygodniach.
Tym sposobem możemy również usunąć odbarwienia makijażu permanentnego, czyli najczęściej brwi w kolorze czerwonym/różowym/łososiowym. W tym przypadku po wygojeniu kolor brwi zmienia się w szarość. Często do zadowalającego efektu potrzebujemy tylko jednego zabiegu. Klientki, które są zadowolone z kształtu swoich brwi, nie muszą ich już poprawiać lub wykonuje się tylko niewielkie poprawki związane z odcieniem koloru. Zabieg jest krótki, ale daje bardzo dobre efekty i pozwala pozbyć się problemu na zawsze. Drugą metodą usuwania makijażu permanentnego jest remover.

Drugą metodą usuwania makijażu permanentnego jest remover. 

Remover to płyn kwasowy lub bezkwasowy służący do usuwania makijażu permanentnego. Jego zadaniem jest wyciągnięcie barwnika na powierzchnię skóry w postaci strupka. Substancja reaguje na każdy pigment bez względu na jego kolor, co jest istotną informacją, gdy mamy do czynienia z makijażem permanentnym pokrytym kamuflażem, czyli jasnym kolorem (dwutlenek tytanu).

Po zabiegu mogą pojawić się:

  • obrzęk
  • zaróżowienie skóry
  • miejscowe mikrouszkodzenia (które ustępują w ciągu najbliższych dni)

Po zabiegu należy:

  • unikać słońca oraz stosowania samoopalaczy
  • unikać sauny i wysiłku fizycznego
error: Treść chroniona !!
Call Now Button