Gabinet Kosmetyczny Katarzyna Batkowska

Zamów bon upominkowy on-line

Laseroterapia na blizny

laser blizny Kielce Katarzyna Batkowska

Blizny to problem, który stanowi niemałe wyzwanie. Ich redukcja nie należy do łatwych – wymaga determinacji, doświadczenia i dobrze dobranej terapii. Jakiej? Przeczytajcie!

Sposoby na blizny

Blizny powstają w wyniku wielu czynników: są np. pourazowe, powypadkowe, pooperacyjne albo potrądzikowe. Bez względu na genezę wszystkie potrafią skutecznie obniżyć naszą samoocenę i przyprawić o kompleksy. Jeśli są naprawdę dużym estetycznym defektem, trzeba sięgnąć po profesjonalną pomoc. W przypadku tego rodzaju zmian nie ma co liczyć na prawdziwą poprawę bez zastosowania odpowiednich zabiegów. Tego problemu nie rozwiążą domowe sposoby, kosmetyki ani nawet kosmetyczne, powierzchniowo działające zabiegi, jak mezoterapia. Mogą w niewielkim stopniu zmniejszyć widoczność blizn, ale znaczącej poprawy nie przyniosą. Tak naprawdę wśród współczesnych gabinetowych metod walki z bliznami największą skutecznością wykazuje się laseroterapia.

Laser na blizny

Nie ma jednego lasera, który pomaga w redukcji problemu z bliznami. Na rynku istnieje wiele platform do tego typu zabiegów. Jednak dla najlepszych potencjalnych efektów powinny one posiadać specjalnie przeznaczone w tym celu głowice. Najlepiej, aby dana platforma  obsługiwała kilka głowic i szereg technologii świetlnych, z których każda działa w inny sposób. Ponieważ ich rodzaj, a także parametry dostosowuje się indywidualnie do danej zmiany skórnej. W przypadku blizn jest to o tyle ważna cecha, że są one trudne do zniwelowania. Mają zróżnicowane pochodzenie i rozległość, więc do uzyskania dobrego rezultatu zabiegowego trzeba naprawdę doświadczonej osoby, która wybierze właściwy rodzaj terapii, jej czas trwania, a przede wszystkim określi realne możliwości. Zależnie od charakteru i wielkości defektu można np. poddać się laseroterapii laserem frakcyjnym ablacyjnym erbowo-yagowym lub nieablacyjnym laserem frakcyjnym z technologią Q-switch (jeśli oczywiście nie ma ku temu przeciwwskazań).

Laser frakcyjny ablacyjny

Dzięki laserowi frakcyjnemu ablacyjnemu można spłycić i zredukować blizny po oparzeniach, zabiegach chirurgicznych czy po przebytym trądziku. Pomoże on także w walce z rozstępami. Laser wnika w głąb skóry na ok. 15 do 20% jej obszaru. Jego działanie jest selektywne, to znaczy że wiązka działa precyzyjnie – tylko w obrębie okolic naświetlanych. Pod wpływem naświetlania tworzone są mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje przebudowa tkanki. Jej miejsce zajmuje z czasem zdrowa struktura, defekty ulegają redukcji, a sama skóra zyskuje lepszą kondycję. Co ważne, rezultaty są trwałe, a oprócz zmniejszenia widoczności blizn Klienci zyskują również ogólne polepszenie wyglądu skóry, ponieważ podczas procesu gojenia się mikrouszkodzeń pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny.

Laser frakcyjny nieablacyjny z technologią Q-switch

Nowoczesna technologia, którą przeprowadzane są procedury frakcyjne nieablacyjne (bez uszkodzenia naskórka). Wyróżniają się one brakiem długiej rekonwalescencji. Ten rodzaj lasera działa, emitując krótkie impulsy o wysokiej częstotliwości. Kontrolowana wiązka energii wnika w skórę do głębokości ok. 3 mm. Nie uszkadza przy tym naskórka, dlatego nadaje się do wrażliwych miejsc, jak obszary wokół oczu, dekolt lub szyja. Działanie lasera frakcyjnego nieablacyjnego stymuluje produkcję włókien kolagenowych. W konsekwencji tkanki się przebudowują, skóra może zyskać zdrowszy wygląd, a blizny i rozstępy stają się mniej widoczne.

Co jeszcze warto wiedzieć

Każda z technologii laserowych działa inaczej, a jej wybór nie zależy od Klienta, a od osoby wykonującej zabieg. Decyzja o tym, czy blizny będą leczone danym rodzajem wiązki laserowej, jest podejmowana po diagnozie zmian skórnych. Plan terapii ustalany jest podczas wstępnej konsultacji – by przyniósł jak najlepsze efekty i był bezpieczny dla Klienta. Obie opisane procedury zwykle przebiegają w serii, a liczba wizyt (tak jak rezultat leczenia) zależy od indywidualnych czynników. Co ważne: w każdej laseroterapii oprócz dobrego urządzenia nie mniej istotne jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg. Sama jakość lasera nie wystarczy do jego efektywnej pracy. Należy bowiem z dużą wprawą określić parametry, z jakimi urządzenie będzie pracować przy danym problemie. Tylko w ten sposób leczenie może zakończyć się prawdziwym sukcesem.

Udostępnij:
Call Now Button