Katarzyna Batkowska

Jak pozbyć się blizn? Skuteczne i profesjonalne zabiegi

Laserowe usuwanie blizn Kielce Katarzyna Batkowska

Blizny to problem, który stanowi niemałe wyzwanie. Ich redukcja nie należy do łatwych – wymaga determinacji, doświadczenia i dobrze dobranej terapii. Jakiej? Przeczytajcie!

Sposoby na blizny

Blizny powstają w wyniku wielu czynników: są np. pourazowe, powypadkowe, pooperacyjne albo potrądzikowe. Bez względu na genezę wszystkie potrafią skutecznie obniżyć naszą samoocenę i przyprawić o kompleksy. Jeśli są naprawdę dużym estetycznym defektem, trzeba sięgnąć po profesjonalną pomoc. W przypadku tego rodzaju zmian nie ma co liczyć na prawdziwą poprawę bez zastosowania odpowiednich zabiegów. Tego problemu nie rozwiążą domowe sposoby, kosmetyki ani nawet kosmetyczne, powierzchniowo działające zabiegi, jak mezoterapia. Mogą w niewielkim stopniu zmniejszyć widoczność blizn, ale znaczącej poprawy nie przyniosą. Tak naprawdę wśród współczesnych metod walki z bliznami największą skutecznością wykazuje się laseroterapia i to na nią warto postawić, jeśli efekt ma być zadowalający.

Naprawdę dobry laser na blizny

Jednym z najlepszych na rynku laserów redukujących blizny jest Alma Harmony XL Pro. To bardzo uniwersalna i nowoczesna platforma dysponująca różnymi głowicami dopasowanymi do określonych problemów skórnych. Głowice obsługują szereg innowacyjnych technologii świetlnych, z których każda działa w inny sposób. Ich rodzaj, a także parametry dostosowywane są indywidualnie. W przypadku blizn jest to o tyle ważna cecha, że są one trudne do zniwelowania. Mają zróżnicowane pochodzenie i rozległość, więc do uzyskania dobrego rezultatu zabiegowego trzeba naprawdę doświadczonej osoby, która wybierze właściwy rodzaj terapii, jej czas trwania, a przede wszystkim określi realne możliwości. Zależnie od charakteru i wielkości defektu możemy poddać się laseroterapii laserem frakcyjnym erbowo-yagowym iPixel lub nieablacyjnym laserem frakcyjnym Q-switch® ClearLift.

iPixel Er:YAG 

Dzięki laserowi frakcyjnemu iPixel z powodzeniem można spłycić i zredukować blizny po oparzeniach, zabiegach chirurgicznych czy po przebytym trądziku. Pomoże on także w walce z rozstępami. Laser wnika w głąb skóry na ok. 15 do 20% jej obszaru. Jego działanie jest selektywne, to znaczy że wiązka działa niezwykle precyzyjnie – tylko w obrębie okolic naświetlanych, nie uszkadzając przy tym zdrowych tkanek. Pod wpływem naświetlania tworzone są mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje przebudowa tkanki. Jej miejsce zajmuje z czasem zdrowa struktura, defekty ulegają redukcji, a sama skóra zyskuje lepszą kondycję. Co ważne, rezultaty są trwałe, a oprócz zmniejszenia widoczności blizn klienci zyskują również ogólne polepszenie wyglądu skóry, ponieważ podczas procesu gojenia się mikrouszkodzeń pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny.

ClearLift

ClearLift Alma Harmony XL PRO to pierwszy na rynku laser frakcyjny nieablacyjny z technologią Q-switch®. Przeprowadzane są nią procedury frakcyjne nieablacyjne (bez uszkodzenia naskórka). Wyróżniają się brakiem długiej rekonwalescencji. Ten rodzaj lasera działa, emitując krótkie impulsy o wysokiej częstotliwości. Kontrolowana wiązka energii wnika w skórę do głębokości ok. 3 mm. Nie uszkadza przy tym naskórka, dlatego bardzo dobrze nadaje się do wrażliwych miejsc, jak obszary wokół oczu, dekolt lub szyja. Działanie lasera  frakcyjnego nieablacyjnego bardzo mocno stymuluje produkcję włókien kolagenowych. W konsekwencji tkanki się przebudowują, skóra zyskuje zdrowszy wygląd, a blizny i rozstępy stają się mniej widoczne.

Co jeszcze warto wiedzieć

Każda z technologii laserowych działa inaczej, a jej wybór nie zależy od klienta, a od osoby wykonującej zabieg. Decyzja o tym, czy blizny będą leczone danym rodzajem wiązki laserowej, jest podejmowana po diagnozie zmian skórnych. Plan terapii ustalany jest podczas wstępnej konsultacji – by przyniósł jak najlepsze efekty. Obie opisane procedury z laserem Alma Harmony XL Pro nie wymagają też znieczulenia i są bezpieczne. Zwykle przebiegają też w serii, a liczba wizyt zależy od indywidualnych czynników. Co ważne: w każdej laseroterapii oprócz dobrego urządzenia nie mniej istotne jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg. Sama jakość lasera nie wystarczy do jego efektywnej pracy. Należy bowiem z dużą wprawą określić parametry, z jakimi urządzenie będzie pracować przy danym problemie. Tylko w ten sposób leczenie może zakończyć się prawdziwym sukcesem.

Udostępnij:
error: Treść chroniona !!
Call Now Button